Večer B. Hrabala – 28.4.2014

Divadlo Prkno ve spolupráci s pohybovým divadlem Nosnost připravili večer, ve kterém se Vám oba soubory představí v dramatizacích výběru z díla génia české krátké prózy. Večer je věnován vzpomínce Bohumila Hrabala.

Večer se koná 28.4.2014 v 19:30 v Café Práh v Brně.
Co nás čeká ? Přece báječný a jedinečný večer. Přesněji :

Hanťa, balík myšlenek

Autor:zpracoval soubor pod vedením Jany Mokré na motivy knihy Bohumila Hrabala „Příliš hlučná samota“
Choreografie, režie:Jana Mokrá a soubor
Hudba: Petr Michovský, Peter Foltýn
Hrají: Martin Šalanda, Eva Bělocká, Kristýna Hrubanová a Jana Mokrá

Třicet pět let jsem presoval starý papír na hydraulickém lisu, třicet pět let jsem myslil, že tak jak pracuji, budu pracovat napořád, že ten pres půjde se mnou do penze, avšak už třetí den po tom, co jsem spatřil gigantický v Bubnech, opak mého snění se stal skutečností.

… už nikdy se nebudu schopen adaptovat, že jsem v té samé
situaci, jako byli mniši několika klášterů, kteří když se dozvěděli,že Koperník objevil jinačí kosmické zákony než platili dosud, že Země není centrem světa, ale naopak, tak ti mniši začali páchali hromadně sebevraždy, protože si nedokázali představit jinačí svět, než ve kterém a kterým doposavad žili.
Představení Balík myšlenek, vychází z předlohy Bohumila Hrabala „Příliš hlučná samota“.
Tvůrci se pokusili uchopit náladu Hrabalova příběhu a beze slov převyprávět příběh obyčejného člověka, který dělá svět krásným… skrze balíky starého slisovaného papíru, do kterých vkládá milované knihy, obrazy, květiny, duši.

Hanťa není nereálný člověk, jen je jeho chování těžko pochopitelné. Možná těžko… možná ne všem. On je opilec, snílek, špatný zaměstnanec, protože nevykonává svou práci včas, efektivně. On je balík myšlenek, proti své vůli vzdělán, zápasící se světem, který jej nechápe, kterému má tolik co říct.
__________________________________________________________

Hrabaloviny

Autor: Bohumil Hrabal
Režie: Pavel Vašíček

Dramatizace povídek Diamantové očko, Lamertzovy jehly a Pábitelé z knihy „Setkání“ brněnského rodáka Bohumila Hrabala.

Hrají:
Silvie Čechová, Filip Findura, Eva Jakubcová, Jaroslav Hemala, Zuzana Krézková, Přemysl Hnilička, Eva Pavlíčková, Vít Jakubec, Šárka Pokorná, Oskar Vaněk.

_DSC_0059

hanta

DSC_0049

_DSC_0219

DSC_0293

DSC_0190

DSC_0276

DSC_0172

Komentáře

Posted in Nezařazené