Divadelní dvůr, Lhotka 18.-19.7.2008

Jelikož jsme se přikodrcali s mudrou až v sobotu po poledni, nemůžu referovat o pátečním představení Brejlí domácího Víti a také už téměř ve Lhotce domestikované Jarce :o). A stejně by to bylo dle spokojeného výrazu právě odjíždějící primášky nošení dříví do nedalekého lesa – co jsem zaslechl, hru si oba dva na domácí půdě ( lépe řečeno dvorku ) vystřihli v naprosté pohodě a k spokojenosti dorazivších diváků.

Po výborné svíčkové v nedaleké útulné hospůdce, kde jsme narazili na zbytek prkňáků, a lelkování u rybníku s nezbytným drbáním nepřítomných, následovala příprava na večerní Dvojku v podání Honzy a Evy. Těchto příprav jsem se nechtěně neúčastnil z důvodu návratu do hospůdky a popíjení zlatavého moku, který přece jen přivodí příjemnou ztrátu pojmu o čase :o)

Večer v 19h, již lehce pivem omámen, zvědavě čekal na málo hranou a mnou ještě neviděnou alternaci. Hned na začátku jsem ale dostal jako „náhodný host-divák“ do rukou půllitr čéháčka, a jeho postupným likvidováním u mne hra nabývala na grádech, až vyvrcholila emočně vypjatým, ale hlavně výborně zahraným závěrem, kdy nejedno přítomné očko slzou se zalesklo. Dle následného dlouhého potlesku se dalo usoudit, že i neopiveným návštěvníkům se představení hodně líbilo a nebudou litovat, natož zpět vymáhat, ňákou tu korunu dobrovolně vhozenou.. :o)

Při večerním grilování jsme opět ryli do absentérů a litovali nízké účasti divadelních kolegů. Já osobně jsem se celej rok poctivě připravoval na to, že svedu strhující souboj ve chrápání s nedostižným mistrem okovem Dundáčkem a ukážu mu, že i on se nemusí za celou noc pořádně vyspat :o) Také jsem se těšil, a taky opět trénoval – žel zbytečně, na noční paření zamrzlé tequily z mrazáku, nezřízené solení celé kuchyně ( ne kvůli slimákům) a hledání spadlých citrónů a kamarádů na podlaze pod stolem :o) O hraní vysoce inteligentních společenských her ani nemluvě.. :o) Škoda, snad za rok, až budou mít všichni takovou obrovskou kliku, a budou pozváni, tak jako letos jen my-vtěrky.. :o)

pellezzi

PS: Martina se výtka netýká, jelikož se po Španělech potýká.. ( snad brzy viz jeho příspěvek výše :o) )

Komentáře

Posted in Nezařazené