Klub

Historie

obrazová příloha

Myšlenkový počátek klubu „Pod prkny“ je datován někdy na podzim roku 2005, kdy se pár chytrých hlav dalo dohromady a řekli: „Dost!“. A není náhodou, že těch pár chytrých hlav se dalo dohromady ve sdružení Suzat, které už po několik let před vznikem klubu rozhánělo liškydávajícídobrounoc ve Veverské Bítýšce prostřednictvím divadla Prkno, kterýmžto je zastřešovatelem.


Postupem času, usilovnou pílí a hlavně pravděpodobně dobrým postavením planet se nám nakonec podařilo získat potřebné finanční prostředky na provoz a vybavení klubu od obce Veverská Bítýška, Jihomoravského kraje a společnosti Hartmann Rico, a.s. a díky tomuto jsme mohli 1.9.2007 slavnostně zahájit provoz klubu.


Od zahájení uběhl rok a nám se za tu dobu podařilo naservírovat našim milým divákům bezmála čtrnáct filmových projekcí, dvacet jedna divadelních představení, čtyři hudební produkce a tři poslechové pořady.


A snad tedy, dá-li Bůh zdraví a čistou mysl; obec, Hartmann, JmK a vzdálený strýček balík peněz, pokusíme se v této činnosti i nadále pokračovat.

Naši sponzoři

Jak už bylo v předchozím odstavci napsáno, našimi milými sponzory, bez kterých by náš klub zůstal jen v našich představách, jsou:

  • Obecní úřad ve Veverské Bítýšce
  • Společnost Hartmann-Rico, a.s.
  • Jihomoravský kraj

Prostorový popis

obrazová příloha

Klub je umístěn v suterénních prostorech Kulturního domu ve Veverské Bítýšce na ulici Pavla Perky č.390. Tyto prostory máme v pronájmu od Obce Veverská Bítýška za opravdu symbolickou cenu. Klub bohužel není bezbariérový a dokud nebude vypracována studie určující další využívání Kulturního domu, není v našich silách s touto skutečností cokoliv udělat (ovšem díky programu zvyšování fyzické kondice členů našeho sdružení a také díky neustálému obohacování našich jídelníčků zakázanými steroidními přípravky, jsou naši zřízenci schopni přenášet na kratší vzdálenosti tělesa do hmotnosti až tří kilogramů).

Kapacita sálu je při obvyklých „sedících“ představeních max. 50 osob, při vystoupeních „ na stojáka“ minimálně dvojnásob. V sále jsou k dispozici klasické kinosálové sedačky, které se podařily zachránit při změnách režimů v našem bývalém kině. Prostor pro účinkující (jeviště) je široké cca 6,5m, hluboké max 4,8m a v nejmenší světlá výška pod betonovými nosníky ve stropu je 2,3m nejvyšší 2,6m.

obrazová příloha
Před vstupem do sálu je místnost, dalo by se říci foyer, ve kterém se snažíme sušit naše zvlhlé a houbou napadené převleky zábavnou formou, která možná některým příchozím může připadat jako výstavka kostýmů.

Dalšími místnostmi jsou už jen sklad techniky a sklad kostýmů, který je používán jako zázemí pro účinkující a z něhož je možné vstupovat rovnou na scénu.

Klub má k dispozici základní sociální zařízení rozdělené klasicky podle pohlaví.

Technické vybavení

obrazová příloha

Světelný park klubu je vybaven osmi spoty PAR 56 o výkonu 300W, třemi vanami o výkonu 1000W, čtyřmi klasickými zahradními reflektory o výkonu 500W a dvěma profesionálními divadelními svítidly FHR o výkonu 500W. K dispozici jsou také barevné filtry. Všechno toto harampádí je možné připevnit na stojany nebo na pevné tahy, které jsou umístěny pod stropem. Ovládat tato světla je možné pomocí obyčejného tyristorového stmívače s šesti ovladatelnými výstupy (na každý je možno připojit svítidlo o výkonu max. 1000W)

Zvukový park je vybaven výkonným zesilovačem, dj mixážním pultem se 3x cinch vstup, 2x mikrofonní vstup. K dispozici je také 3-fázová zásuvka. K výbavě klubu dále patří projekční plátno a dataprojektor.

Programová náplň

Vzhledem k velikosti klubu a k hustotě zástavby rodinných domků v jeho okolí, snažíme se zde provozovat pouze vystoupení, při kterých diváci sedí a při kterých nevzniká příliš hluku, který by mohl okolním obyvatelům vadit. Pravidelně u nás hrají různá amatérská divadla, pořádají se poslechové pořady, promítáme celovečerní filmy, ale už jsme zorganizovali minimálně dva hudební koncerty, které ovšem pro svoji hlasitost musely skončit již v deset večer. Takže pokud máte cokoliv zajímavého, s čím by jste u nás rádi vystoupili, náš prostor je vám stále k dispozici.