Rozhovor – Kdo zachrání princeznu, králi

Autor scénáře a herec Filip Živný a režisér Antonín Kala ze sentického divadelního spolku byli respondenty Silvie Siblíkové

F: Jelikož jsem vystudovanej novinář tak bych si mohl otázky klást sám a vy byste jen zapisovala 😉

Mně by ale asi nejvíc zajímalo proč sem jezdíte?

F: Protože je tady skvělá atmosféra, skvělý divadla – i kromě nás – a rádi se tady podíváme na pokročilejší kolegy, no a taky si rádi zahrajem před publikem, který je tady tak skvělý, že tu chcem hrát každej rok.

Kolikáté je to vaše představení?

A: Tohle je naše čtvrtý představení a každý hrajem tak třikrát čtyřikrát., takže jsme pořád ještě nevyhraní.

My velmi tlačíme na Lenina, tedy na Filipa, aby zase něco napsal. Tohle je vlastně první jen a pouze naše představení a některé postavy psal hercům přímo na tělo.

F: Zajímavý bylo, když jsme měli první čtenou zkoušku, tak jsme rozhodili role náhodně. Každej přečetl něco a zjistil jsem, že někomu sedne jiná role líp, než o které jsem si myslel, že by mu seděla.

Mně se moc líbila ta falešná princezna…

F: Michal Kos se rád převléká do ženských šatů, takže tuhle zápletku jsem psal přímo pro něho.

A máš něco nového?

F: Mám rozepsanou takovou bajku, ale asi bude až přespříští rok, protože já píšu velmi velmi pomalu.

A pořád míříte na dětského diváka?

A: Zatím ano. Na vážnější představení pro dospělé se zatím ještě necítíme. Děláme to především pro radost nejen naši, ale i našich sentických spoluobčanů, kde je cílová skupina dětí velmi výrazná. A nás baví bavit děti. Jestli ještě k tomu navíc uděláme něco v menším kolektivu, to se necháme překvapit, ale zatím stále vyhrávají děti.

F: Tohle jsem se snažil psát tak, aby to na jednu stranu byla pohádka pro děti a na druhou stranu aby se u toho pobavili i dospělí. Snažíme ale spíš o místní fórky a politickou satiru eliminovat.

Pokolikáté jste to dnes hráli?

A: Počtvrté. Já to z pracovních důvodů neviděl a trochu jsem se vyděsil, když mi minutu před plánovaným začátkem přišla SMS: “Jsou tady dva diváci”. Ale když jsem teďka přišel a lidi vycházeli ven, tak to bylo výrazně lepší 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *